قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
خانه » به کجا سفر کنیم » باید و نبایدها در تور چین۲
باید و نبایدها در تور چین۲

باید و نبایدها در تور چین۲

نبایدها در !

نتیجه تصویری برای چین

۱- سلام و احوالپرسی عامیانه با مردم محلی یادتان نرود! هنگام احوالپرسی با مردم محلی از آن‌ها بپرسید که آیا غذا خورده‌اند؟ (nǐ chē le ma?)؛ زیرا در زندگی مردم غذا نقشی اساسی ایفاء می‌کند و بیان این جمله مؤدبانه نشانگر توجه و محبت شما نسبت به آن فرد است!
۲- از سؤال‌پیچ شدن ناراحت نشوید! ممکن است چینی‌ها برای نشان دادن علاقه و توجهشان سؤالات خصوصی از شما بپرسند؛ بنابراین از شنیدن سؤالاتی در مورد درآمد، سن و وزنتان آزرده‌خاطر نشوید. این سؤالات نشانه دوستی هستند لازم نیست همه را پاسخ دهید!
۳- نباید از خودتان تعریف کنید! حتی تعریف دیگران از خود را متواضعانه رد کنید. تعجب نکنید چون این بخش جدایی‌ناپذیر رفتار مردم چین است. خوبی‌های خود را انکار می‌کنند و هیچ‌گاه از خود تعریف نمی‌کنند. در عوض از چینی‌ها تعریف و تمجید کنید تا در جمع سربلند شوند و به دوستان همیشگی شما بدل گردند!
۴- بدن مردم چین را لمس نکنید! در کشور چین برخلاف ایران، هیچ‌گونه تماس بدنی مانند در آغوش گرفتن، ضربه زدن به پشت و … اصلاً مرسوم نیست. هرچقدر این حرکات برای ایرانیان نشانه‌ی صمیمیت و خوشایند است، برای چینی‌ها ناخوشایند می‌باشد!
۵- عصبانیت و اعتراض در چین ممنوع! در تور چین سعی کنید موضوعات را با ملایمت و مسالمت‌آمیز رفع‌ورجوع کنید و از درگیری و خشم بپرهیزید؛ زیرا ابراز خشم به‌صورت علنی در فرهنگ چین پذیرفته‌شده نیست و فقط اوضاع را بدتر می‌کند! همیشه یادتان باشد که حفظ آبرو برای مردم چین بسیار مهم است!
۶- از ویزای گروهی چین استفاده نکنید!
اگر قصد دارید در بدون هم‌گروهی‌هایتان به شهرهای دیگری نیز سری بزنید و به‌جز جاهای دیدنی پکن از دیگر جاذبه‌های توریستی چین هم بازدید کنید، حتماً از بین انواع ویزای چین، ویزای انفرادی چین را انتخاب کنید! زیرا در غیر این صورت برای سفر تمامی اعضای گروه باید همراه هم باشند و شما امکان خروج از پکن بدون هم‌گروهی‌هایتان را نخواهید داشت! ولی اگر برنامه سفر شما طوری است که تنها قصد بازدید از جاذبه‌های گردشگری پکن و مکان‌های دیدنی شانگهای را طبق برنامه تور دارید پس بهتر است یک تور چینقیمت مناسب با ویزای گروهی تهیه کنید! شما می‌توانید از لیست تور چین توریابی درخواست نمایید تا ویزای توریستی چین را به‌صورت انفرادی برای شما تهیه نمایند.

دبی از برترین مناطق توریستی دنیا به حساب می آید. تور دبی را از دست ندهید. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید تور دبی را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است