آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
خانه » به کجا سفر کنیم » باید و نبایدها در تور چین۱
باید و نبایدها در تور چین۱

باید و نبایدها در تور چین۱

باید و نبایدها در تور !

اگر قبل از سفر بیشتر با شیوه زندگی مردم چین آشنا شوید مسلماً در طول بیشتر به شما خوش خواهد گذشت و اخلاق مردم چین با شما بهتر خواهد بود؛ زیرا می‌توانید بدون دغدغه و آسان با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و توجه و احترام آن‌ها را نسبت به خودتان جلب نمایید! حتماً در این صورت سفرتان خاطره‌انگیزتر خواهد شد و از مواجهه با سختی اجتناب خواهید کرد! با توریابی همراه باشید تا بایدها و نبایدهای را بدانید!

بایدها در !

نتیجه تصویری برای چین

۱- پوشش مناسب را رعایت کنید! حتماً در هنگام ورود به معابد، مساجد و یا مدارس شلوارک بلند و لباس آستین‌دار بپوشید، زیرا مردم محلی مخصوصاً مسن‌ترها با دیدن شما در لباس باز شوکه خواهند شد!
۲- در سلام کردن به مسن‌ترها پیش‌قدم شوید! در هنگام احوال‌پرسی با مردم محلی چین، به فردی که از شما بزرگ‌تر است سلام کنید و به نشانه احترام سر خود را با حالت تعظیم خم‌کنید؛ اما وقتی با یک چینی هم و سن و سال خودتان برخورد می‌کنید، برای او دست تکان دهید و به زبان چینی سلام کنید (بگویید Ni hao!). فراموش نکنید که برخلاف فرهنگ ایرانی در فرهنگ چینی روبوسی و بغل کردن در احوال‌پرسی جایگاهی ندارد!
۳- وقت‌شناس باشید! وقت‌شناسی از اصول اساسی فرهنگ زندگی مردم چین است. سعی کنید در برنامه تورهای گروهی به‌موقع حاضر شوید و به‌وقت راهنما و همسفرانتان احترام بگذارید.
۴- چانه‌زنی در خرید را فراموش نکنید!
شاید در نگاه اول اجناس در بازارهای پکن از نظر شما بسیار گران‌قیمت باشند. بله درست است! پیدا کردن مراکز خرید ارزان در چین کار آسانی نیست و قیمت کالا در چین نسبت به ایران بالاتر است. پس اگر در تور پکن هوس خرید به سرتان زد، چانه‌زنی را فراموش نکنید! چانه‌زنی بر سر قیمت‌ها بخش جدانشدنی فرهنگ خرید در چین است و امری عادی تلقی می‌شود. پس دست‌به‌کار شوید زیرا گاهی خواهید توانست با چانه زدن قیمت جنس موردنظرتان را تا ده برابر کاهش دهید!
۵- چینی‌ها را با نام فامیلی خطاب کنید! در کشور چین مردم و حتی زن و شوهرها همدیگر را با نام فامیلی صدا می‌زنند، پس شما هم به‌عنوان یک توریست از این قانون پیروی کنید و حتی در کمال صمیمیت، چینی‌ها را در ملأعام به اسم کوچک صدا نزنید!

دبی از برترین مناطق توریستی دنیا به حساب می آید. تور دبی را از دست ندهید. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید تور دبی را در سایت فاینداتور مشاهده کنید.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است