تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
خانه » به کجا سفر کنیم » دسترسی به ردانگ
دسترسی به ردانگ

دسترسی به ردانگ

فرقی نمی کند که از چه روشی برای رسیدن به ردانگ استفاده کنید، شما به هنگام رسیدن باید هزینه ی ۵ رینگتی ورود به پارک دریایی را بپردازید. ترانسفر باید به صورت مستقیم با اقامتگاه ها برنامه ریزی شود.

با هواپیما

از آنجا که هواپیمایی برجایا دیگر به ردانگ به صورت مستقیم پرواز نمی کند، بنابراین تنها گزینه ی موجود این است که شما از کوآلالامپور پروازی یک ساعته تا کوآلاترنگانو داشته و از آنجا تا ردانگ را با قایق ادامه بدهید. روزانه ۶ پرواز با خطوط هوایی MAS، Malindoair و Air Asia از کوآلالامپور به کوآلاترنگانو وجود دارند که پرواز یکطرفه ی آنها هزینه ای حدود ۱۷۰ رینگت مالزی است، اما اگر از قبل اقدام به رزرو بلیط خود کنید این هزینه می تواند تا ۸۰ رینگت نیز پایین بیاید.

با قایق

راه سنتی رسیدن به ردانگ با قایق است. لازم به ذکر است که اسکله ی اصلی در مرانگ، ۳۰ کیلومتری شمال کوآلاترنگانو قرار دارد. از مرانگ تا پاسیر پانجانگ می توانید با قایق های بزرگ سریع یا قایق-کشتی ها سفری راحت با هزینه ی استاندارد ۴۰/۸۰ رینگت برای سفرهای یکطرفه/دوطرفه به مدت زمان ۴۰ دقیقه را تجربه کنید.

در فصل بازدید (مارچ تا اکتبر) همچنین قایق هایی وجود دارند که شما را از اسکله ی شهبندر در کوآلاترنگانو مرکزی به اسکله ی برجایا در ضلع جنوبی جزیره می رسانند که حدود یک ساعت و ۱۵ دقیقه طول می کشد. این قایق ها به طور خاص به مهمانان اقامتگاه برجایا خدمات رسانی می کنند، اما در صورت وجود فضا، آنها افراد دیگری غیر از مهمانان برجایا را نیز سوار می کنند. هزینه ی مسیر دو طرفه ی این قایق ها برای بزرگسالان ۱۱۰ رینگت و برای کودکان (۲ تا ۱۲ سال) ۶۰ رینگت است. اقامتگاه ها می توانند پیش از سفر برنامه ریزی های لازم را انجام داده و حتی امکان سفرهای صبح زود از جزیره را نیز فراهم کنند.

بین ردانگ و جزایر Perhentian هیچ برنامه ی رفت و آمد قایقی وجود ندارد، هرچند قایق هایی به صورت روزانه بین این دو مسیر جابجا می شوند و تعداد این قایق ها در فصل های شلوغ گردشگری نیز بیشتر است. بنابراین اگر تمایل به استفاده از یک سیستم مقرون به صرفه تر داشته و همین طور زمان کافی و صبر و انعطاف پذیری لازم برای پرسش در مورد این قایق ها و منتظر ماندن برای آنها را دارید می توانید به این گزینه فکر کنید. زمانی که چنین گزینه ای موجود نباشد شما می توانید سفری را با قایق شخصی یکی از محلی های جزایر Perhentian برنامه ریزی کنید. یک قایق به طور معمول برای حداکثر ۶ نفر هزینه ای در حدود ۴۰۰ رینگت دارد و سفر شما تقریبا ۶۰ دقیقه به طول می انجامد.

جزیره ردانگ، جواهر مالزی

جزیره ردانگ، جواهر مالزی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است