اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
خانه » به کجا سفر کنیم » معروف ترین خانه های اپرای جهان
معروف ترین خانه های اپرای جهان

معروف ترین خانه های اپرای جهان

خانه های اپرای معروف جهان

در شهرهای بزرگ از سیدنی گرفته تا نیویورک جزء آثار مهم آن شهر هستند، آن ها نه تنها به خاطر موسیقی و هنری که در آنجا اجرا می شود معروف هستند بلکه معماری ساختمان آن ها نیز زیبایی خیره کننده ای دارد، خانه اپرا در هر شهر به جهانیان نشان می دهند که این شهر به سطح بالایی از فرهنگ، قدرت و ثروت رسیده است. با الی گشت همراه باشید چون می خواهیم خانه های اپرای معروف جهان را که توسط برجسته ترین معماران تاریخ ساخته شده اند را معرفی کنیم.

،

اپرا گارنیه مانند موزه لوور، برج ایفل و کلیسای نورتردام نماد پاریس است، این حانه اپرا که می تواند میزبان ۲۰۰۰ نفر باشد در سال ۱۸۷۵ افتتاح شد. طراحی این ساختمان را چارلز گارنیه به سبک هنرهای زیبا  انجام داده و معماری ای پر زرق و برق دارد ولی علی رغم معماری زیبای خود زاویه دید سن آن چندان مناسب نیست، در این بنا موزه – کنابخانه هم وجود دارد.

اپرا گارنیه

شاید معروف ترین خانه اپرا در جهان همین ساختمان سیدنی باشد که در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارد. این خانه توسط معمار دانمارکی یورن اوتزان طراحی و در سال ۱۹۷۳ توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح شده است. مکان این خانه مشرف به بندر سیدنی است و به شکل کشتی بادبانی می باشد و توانسته در تاریخ معماری جایگاه ویژه ای پیدا کند. هر سال این خانه میزبان بیش از هزار واقعه است که هفت میلیون گردشگر را از سراسر جهان به خود جذب می کند.  این مجموعه شامل دو سالن اصلی، پنج سالن تئاتر، پنج سالن تمرین نمایش، چهار رستوران و فروشگاه های مختلفی می شود.

خانه اپرای سیدنی

تالار اپرای متروپولیتن، نیویورک

تالار اپرای متروپولیتن توسط معمار والاس هریسون طراحی و در سال ۱۹۶۶ افتتاح شده است، سالن اصلی این خانه ظرفیت بیش از چهار هزار نفر را دارد و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر نیویورک است،  اپراهای کلاسیک و مدرن زیادی در این ساختمان انجام می شود و سالن، سیستم شنیداری بسیار خوبی دارد و سن آن هم به خوبی دیده می شود، مجسمه ها و آثار هنری ای که زینت بخش این ساختمان شده اند به زیبایی معماری آن کمک بسیاری کرده است.

،

تئاتر بولشوی از بناهای مهم پایتخت روسیه است در این محل در ابتدا در سال ۱۷۷۴ یک ساختمان آجری کوچک درست شده بود و بعدها ساختمان فعلی با طراحی آندری میخایلوف در سال ۱۸۲۵ در این محل ساخته شد و از آن زمان تاکنون نوسازی های زیادی روی آن انجام شده است، در این ساختمان نمایش های اپرای زیادی انجام می شود و بسیاری از اپراهای معروف اولین بار در این محل اجرا شدند، این ساختمان نمونه ای از معماری کلاسیک است و نمای آن بر روی اسکناس های ۱۰۰ روبلی روسیه نقش بسته است.

تئاتر بولشوی

تالار اپرای سلطنتی، لندن

تالار اپرای سلطنتی بزرگ ترین اپرای بریتانیا است که در شهر وست مینستر قرار دارد و در سال ۱۷۳۲ ساخته شده است، این ساختمان بعد از چندین بار آتش سوزی  چند بار مورد نوسازی قرار گرفت، ساختمان اصلی آن کاونت گاردن نام دارد و ظرفیت حدود ۲,۳۰۰  نفر را دارد، بغیر از اپراهای مختلفی که در این تالار انجام می شود گاهی محل برگزاری اهدای جوایز فیلم هم می شود.

منبع: wonderslist.com

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است