باید و نبایدها در کشور تایلند۱

شما به‌عنوان یک مسافر پس از خرید تور ارزان  در بدو ورود به این کشور و در طی سفر، با باید و نبایدهایی مواجه خواهید شد. دانستن نکات ضروری سفر به  که در مذهب، فرهنگ، آداب‌و رسوم، آب‌وهوا و یا قوانین گمرکی ریشه دارند به شما کمک خواهد کرد تا سفری بدون دغدغه و با آرامش خاطر را تجربه کنید و در انتها خاطرات خوشی از سفر برای شما باقی بماند. در ادامه با توریابی همراه باشید تا با نکات خاص سفر به آشنا شوید!
۱- در سفر به سرزمین لبخندها همواره آرام و خندان باشید!
مردمان تایلند بسیار خونگرم و مهربان می‌باشند و از هرگونه نزاع و مشاجره دوری می‌کنند. برای رعایت فرهنگ محلی تایلند از نزاع و درگیری دوری کنید، همواره لبخند به لب داشته باشید و مانند آن‌ها هنگام سلام برای ادای احترام دو دست خود را در مقابلتان بگیرید و به هم بفشارید (مانند حالت دستان بودائیان هنگام مراسم دعا). هرگز با پایتان به چیزی اشاره نکنید و از لمس کردن سر افراد بپرهیزید زیرا سر مقدس‌ترین قسمت بدن محسوب می‌شود؛ و نیز حواستان باشد که با انگشت به‌طور مستقیم به چیزی اشاره نکنید. همچنین لازم است در هنگام ورود به خانه مردمان محلی، بازدید از معابد و ورود به برخی مکان‌ها کفشتان را درآورید.
۲- داروهای ممنوعه در !
اگر در فرودگاه تایلند وسایل شخصی عادی و یک باکس سیگار همراهتان باشد مجاز به ورود خواهید بود. اما  در مورد داروهای غیرمجاز در سفر به تایلند بسیار مراقب باشید زیرا همراه داشتن و حمل داروهایی با نام‌های تجاری سودافد (Sudafed) و یا سینوتب (sinutab) و افرینول (Afrinol) غیرقانونی بوده و متخطیان به مجازات ۱۰۰ هزار بات جریمه نقدی و پنج سال زندان محکوم می‌شوند.

تور ارمنستان به دلیل نزدیکی و هم مرزی با کشور ایران ازجمله تورهای محبوب گردشگران ایرانی می‌باشد. قیمت تور ارمنستان به دو شکل زمینی و هوایی انجام می‌شود و تور زمینی ارمنستان نیز به دلیل عبور از جاده‌های بسیار سرسبز و خوش‌منظره مورد توجه می‌باشد. قیمت تور ارمنستان در لیست زیر می‌توانید آژانس‌های ارائه‌ دهنده تور ارمنستان را مشاهده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *